Pro nové děti v MŠ

CO DĚTEM PŘIPRAVIT DO ŠKOLKY?

Na začátku školního roku:

• papírové kapesníky (min. 1x v krabičce do třídy a 1x balení vlhčených ubrousků na pobyt venku)
  • na půl roku - vybíráme: 200,- Kč (šanon na práce dětí, rozdružovač, euro složky)
  • na celý rok 700,- Kč na akce (divadla apod.) – na konci roku bude vyúčtováno
  • 300,- Kč Klub rodičů (dárky do tomboly na karneval, dárky pro předškoláky atd.)
  • Cca 200,- Kč – předškoláci pracovní sešit do Metody dobrého startu
  • Cca 400,- Kč - předškoláci - pracovní sešit do Hláskaře

Oblečení a přezůvky do třídy:

Oblečení do třídy by mělo být především pohodlné, aby si děti mohly nerušeně hrát. Budete tedy potřebovat běžnou sadu spodního prádla, ponožek či punčošek, triko a tepláčky, případně šatičky a sukýnku pro holčičky. Ve třídě budou děti chodit v papučkách, nejlépe s pevnou patou – nedávejte dětem nazouváky ani kroksy.

Např:

• tričko, tepláky, sukni, kraťasy - dle uvážení rodiče (děti musí mít převlečení do třídy i převlečení na ven)
  • Náhradní oblečení – trenýrky, kalhotky, ponožky, tričko, tepláky, pyžamo
  • Na převlečení dle počasí – kraťasy, tepláky na vycházku
  • Papuče s pevnou patou

Oblečení a obuv pro pobyt venku:

Na děti ve školce čekají téměř denně procházky, musí mít proto připravenou vhodnou obuv a převlečení. Je potřeba vybírat vzhledem k ročnímu období, tzn. svetr nebo mikina, šála, čepice, palčáky a oteplovací soupravu v zimě, sluneční brýle a kšiltovku v létě. Na procházce se děti často ušpiní, mějte to raději při balení svršků na paměti. Ven se chodí často, i když je venku mokro, proto jsou nutné občas gumáky nebo pevná uzavřená obuv. Oblečení, které má dítě na cestu domů, prosím dejte do pytlíku, věci na ven nechte na šatní přihrádce.

Odpolední spánek:

Pravidelnou součástí denního režimu MŠ je odpolední spánek. Musíte tedy počítat s jedním pyžamkem navíc, které bude zůstávat ve školce. Při výběru jednotlivých kusů oblečení pamatujte na to, že vaše dítě se bude muset často převlékat bez pomoci a i paním učitelkám ušetříte čas, když bude většina věcí bez knoflíků a složitého zapínání. Pyžamka si berou děti jednou týdně na vyprání domů

Maminky nezapomeňte!

Oblečení i obuv je nutné označit jménem dítěte, neboť velmi často dochází k záměně
oblečení navzájem mezi dětmi!!! Zároveň je třeba si uvědomit, že děti vedeme k samostatnosti a velmi často pracujeme s tuší, nůžkami, barvami apod. Z těchto důvodů dávejte dětem takové oblečení, které z větší části si zvládnout sami oblékat a zároveň nebudou mít strach si je ušpinit. Pro přehlednost a lepší orientaci dětí i pedagogů ukládejte oblečení pro pobyt ve třídě a venku do přihrádek v šatně.

Na co tedy nezapomenout:

• VŠE PROSÍME ŘÁDNĚ OZNAČIT – PODEPSAT !!!!
  • PŘI PROJEVECH NEMOCI DÍTĚTE BUĎTE, PROSÍM, OHLEDUPLNÍ KE SVÉMU DÍTĚTI, OSTATNÍM DĚTEM I ZAMĚSTNANCŮM MATEŘSKÉ ŠKOLY A SVÉ DÍTĚ NECHEJTE DOMA VYLÉČIT !
  • Stravu dítěte odhlásit den předem! ( tel. 558 640 753, email: jidelna.msprazmo@seznam.cz).
  • Jinak si stravu v první den nemoci dítěte můžete vyzvednout v mateřské škole (mimo pondělí, kdy lze stravu odhlásit ještě ráno do 7.30 hodin).
  • KAŽDÝ ČTVRTEK BUDEME S DĚTMI VYRÁBĚT OVOCNÉ A ZELENINOVÉ ŠŤÁVY - PROSÍME DEJTE DĚTEM DO MŠ V TENTO DEN VŽDY 2 - 3 KOUSKY OVOCE NEBO ZELENINY.